advert 1
advert 2
advert 3

Ostatnie komentarze

RSS
Visitors hit counter, stats, email report, location on a map, SEO for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop


51.5%United States United States
46.3%Poland Poland
0.5%United Kingdom United Kingdom
0.5%Germany Germany
0.1%Russian Federation Russian Federation
0.1%Ukraine Ukraine
0.1%Japan Japan
0%Saudi Arabia Saudi Arabia
0%France France
0%Kuwait Kuwait

Today: 40
Yesterday: 429
This Week: 790
Last Week: 3110
This Month: 10320
Last Month: 4502
Total: 19056


Oddaliśmy krew!

W poniedziałek, 7 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół oddali ok. 30 litrów krwi !!!
Zapowiadana i przygotowywana od dawna akcja honorowego krwiodawstwa zbiegła się z Dniem Zdrowia.
         

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 8:00 w sali sportowej. Krew mogły oddać tylko osoby pełnoletnie i zdrowe. Na wstępie wypełniłam 3 kwestionariusze, w których musiałam wpisać m.in. imię i nazwisko, wagę, wzrost itd. Później udałam się do rejestracji. Następnie zbadano mi krew, by sprawdzić wysokość hemoglobiny i ciśnienie. Po przebyciu wszystkich badań odebrałam wreszcie woreczki na krew i ustawiłam się w kolejce do pobrania. Osoby czekające były trochę zdenerwowane, ale nie traciły poczucia humoru.
Gdy przyszła kolej na mnie, położyłam się na fotelu, a pielęgniarka zadała mi parę pytań, m. in. "czy się boisz?" , "czy oddawałaś już krew?". Gdy odpowiedziałam, w mojej żyle znalazła się igła i 8 minut później nie miałam w swoim organizmie 250 ml krwi. Po honorowym oddaniu krwi dostałam 8 różnych czekolad i soczek.
Na sali spotkałam, oprócz wielu znajomych uczniów, także nauczycieli , a wśród nich m.in. panią prof. Kwitę, panią dyrektor I. Ratajczak, panią sekretarkę oraz p. pedagog - ładny przykład!

 

Moim zdaniem warto oddawać krew. Nie jest to szkodliwe dla zdrowia,a pozwala pomóc wielu potrzebującym osobom , które np. potrzebują szybkiej transfuzji. Takie akcje powinny być organizowane częściej w naszej szkole. Myślę, że znajdzie się wielu chętnych.

Anna Szymczak

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja lo.pniewy.net chce utrzymywać komentarze na minimalnym poziomie, który sobie założyła, dlatego wprowadziliśmy pewne zasady komentowania.
1. Komentarze do wpisów są przez nas moderowane, więc nie pojawiają się automatycznie po wysłaniu. Ma to na celu wyeliminowanie spamu oraz opinii zawierających niecenzuralne treści, obrażających redakcję i innych czytelników serwisu.
2. Wszystkie komentarze sprawdzane są przez filtr antyspamowy, zwłaszcza, jeśli w ich treści znajdują się linki oraz słowa zakazane. Filtr ten może zatrzymać Twój komentarz w celu moderacji. Jeśli komentarz będzie typowym spamem, nie zostanie opublikowany.
3. W celu dodania komentarza użytkownik musi podać swój nick i adres e-mail. Adresy e-mail dostępne są do wglądu tylko i wyłącznie administratorowi i właścicielowi strony. Ich dostęp jest chroniony zarówno przed innymi użytkownikami jak i robotami indeksującymi wyszukiwarek internetowych. Adresy te nie są również publikowane na żadnej stronie tego serwisu.
4. Adres e-mail powinien być poprawny i funkcjonalny, aby umożliwić kontakt administratorowi serwisu z jego autorem.
5. Właścicielem praw autorskich komentarza jest jego autor, który tym samym przyznaje prawo do jego publikacji przez stronę lo.pniewy.net.
6. Pod postami komentujemy tylko ich treść merytoryczną. Jeśli zauważycie błąd językowy na stronie lub w jej działaniu, zgłaszajcie ten fakt na adres administrator@lo.pniewy.net. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Można też wypełnić formularz Kontakt.
7. Administratorzy serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za treści publikowane przez czytelników przez system komentarzy - za treści te odpowiada tylko i wyłącznie autor komentarza.
8. Osoby zarejestrowane na stronie lo.pniewy.net nie mają konieczności wpisywania kodu antyspamowego oraz nie widzą tego regulaminu. Uzyskują tez dodatkowe możliwości.


Kod antysapmowy
Odśwież